Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II
w Krzyżowej

user_mobilelogo

Uczniowie naszej szkoły, przygotowując przedstawienie, pt. „Podróż do wolności”, w wyjątkowy sposób uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę Spektakl prezentował najważniejsze wydarzenia z historii, które doprowadziły do tego, że Polska, po 123 latach, ponownie pojawiła się na mapie Europy. Tym samym mieliśmy okazję wziąć udział w żywej lekcji historii, z której niewątpliwie każdy z nas wiele zapamięta.

Kolejny raz świetna gra aktorska naszych uczniów oraz praca nauczycieli, szczególnie reżysera przedstawienia pana J. Hubki, zostały docenione przez lokalne władze i mieszkańców Krzyżowej. Przedstawienie zostało bowiem wystawione jeszcze dwukrotnie: na zaproszenie ks. proboszcza  Władysława Kubasiaka w kościele parafialnym w Krzyżowej oraz na prośbę mieszkańców Krzyżowej w budynku szkoły.

Przedstawienie obejrzeli również i swoją obecnością zaszczycili nas: dziekan dekanatu jeleśniańskiego ks. Jan Jakubek, proboszcz parafii Krzyżowa ks. Władysław Kubasiak, ks. Krzysztof Spyra z parafii w Pewli Wielkiej, wójt gminy Jeleśnia p. Anna Wasilewska, radny powiatu żywieckiego p. Tadeusz Pal oraz miejscowi radni.

Wszystkim, którzy obejrzeli przedstawienie i docenili pracę naszych uczniów serdecznie dziękujemy!