„Po pierwsze - radość; po drugie - obowiązki związane z nauką i modlitwa; po trzecie - czynienie dobra względem wszystkich”. Te trzy rady św. Jana Bosko mają pomóc uczniom osiągnąć sukces w roku szkolnym 2017/2018.

Po Mszy Świętej sprawowanej w intencji uczniów i nauczycieli odbyło się oficjalne rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Inauguracja rozpoczęła się przemówieniem dyrektora szkoły, a następnie uroczyście przyjęto 12 uczniów do klasy 1 SP. Na zakończenie uczniowie przedstawili okolicznościowy program, związany nie tylko z powrotem do szkoły, ale także z 78 rocznicą wybuchu II wojny światowej.