2 czerwca 2017 r. chętni uczniowie uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Zabrza. Jednym z punktów programu wycieczki było zwiedzanie sztolni kopalni "Królowa Luiza", gdzie w dawnych wyrobiskach zlokalizowano podziemny park maszyn górniczych. Największą atrakcją był przejazd górniczą kolejką "Karlik", dzięki czemu uczniowie mogli się poczuć jak "hajer" ( górnik strzałowy) jadący na szychtę.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Parku 12 C, gdzie dzieci i młodzież mogli w atrakcyjny sposób poznać zagadnienia związane z żywiołami ziemskimi, technikami wydobywania węgla i energią w przyrodzie. Dodatkowo uczniowie gimnazjum zwiedzili Park Techniki Wojskowej, w którym podziwiali interesujące eksponaty wojskowe.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wrócili zadowoleni i wzbogaceni o nową wiedzę.