Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji.

Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II
w Krzyżowej

user_mobilelogo

Pogoda

teraz
ciśnienie
wiatr

Dnia 12 października  uczniowie klas  1-3  wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Górek Małych. W tej miejscowości znajduje się Chlebowa Chata, w której można uczestniczyć w warsztatach " Z okruchem tradycji". Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość poznać ciężką pracę małej pszczoły i prześledzić drogę ziarenka zboża, które musi pokonać wiele etapów, aby w postaci bochenka chleba znaleźć się na naszych stołach i kusić niepowtarzalnym zapachem.

Dzieci nie tylko w teorii, ale również w praktyce poznały tę drogę, ponieważ same przygotowywały podpłomyki, które po upieczeniu w chlebowym piecu mogły zjeść z masłem i miodem, popijając kawą zbożową z mlekiem. Potem wszyscy udali się do stodoły ze sprzętem rolniczym, gdzie mogli spróbować młócki cepami lub spróbować swoich sił mieląc ziano w żarnach. Ostatnim punktem wycieczki był grill i zabawy na świeżym powietrzu.