Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji.

Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II
w Krzyżowej

user_mobilelogo

Pogoda

teraz
ciśnienie
wiatr

W roku szkolnym 2017/2018 egzamin ten odbędzie w dniach od 18 do 20 kwietnia.

Szczegółowy harmonogram wg komunikatu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

18 kwiecień - część humanistyczna
     9:00 - z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie
    11:00 - z zakresu języka polskiego

19 kwiecień - część matematyczno-przyrodnicza
    9:00 - z zakresu przedmiotów przyrodnicznych
   11:00 - z zakresu matematyki

20 kwiecień - język obcy nowożytny
    9:00 - na poziomie podstawowym
   11:00 - na poziomie rozszerzonym

 

Przystąpienie do egzaminu stanowi warunek zakończenia gimnazjum, a jego wynik decyduje o przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. Testy sprawdzają zewnętrzni egzaminatorzy.

Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz językowej. Test z wiedzy humanistycznej obejmuje zadania z języka polskiego, historii oraz z wiedzy o społeczeństwie. 

W kolejnym dniu odbywa się sprawdzian matematyczno-przyrodniczy, który testuje znajomość matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych traktowanych łącznie (biologii, chemii, fizyki, geografii).

Trzeciego dnia egzaminu gimnazjaliści piszą test z języka angielskiego. Ponadto uczniom przysługuje możliwość wyboru poziomu, na jakim będą zdawać ten przedmiot – podstawowego lub rozszerzonego. Jeśli jednak wybiorą język, którego uczyli się od początku szkoły podstawowej, muszą zdawać go na poziomie rozszerzonym.

Czas trwania egzaminu

Egzamin z języka polskiego i matematyki trwa od 90 do 135 minut, natomiast z języka na poziomie podstawowym, historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z przedmiotów przyrodniczych od 60 do 80 minut. Z kolei czas egzaminu z języka na poziomie rozszerzonym wynosi od 60 do 90 minut.