W ramach projektu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła zestawy klocków Korbo. Korbo to nazwa  zestawów  klocków twórczych  opartych  na kole zębatym, które dają niezliczone  możliwości budowy wielowymiarowych modeli. Dzieci, mając możliwość tworzenia ruchomych konstrukcji, uczą się przez zabawę,  rozwijają  logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, małą motorykę oraz poznają zasady mechaniki.

Klocki wykorzystywane są  na zajęciach w klasach  1 - 3 oraz na świetlicy szkolnej, gdzie mogą korzystać z nich wszystkie dzieci. Konstrukcje tworzone przez uczniów pokazują niezwykłą pomysłowość i kreatywność ich twórców.