Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji.

Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II
w Krzyżowej

user_mobilelogo

Pogoda

teraz
ciśnienie
wiatr

Projekt ekologiczny ,,Dbaj o świat, bo jest tego wart!” był  realizowany w naszej szkole w dniach 25 – 30.09.2023 r.   Skierowany był do uczniów, pracowników, rodziców  oraz mieszkańców Krzyżowej.  Miał on na celu ukazanie walorów czystego powietrza oraz szkodliwości dla zdrowia powietrza zanieczyszczonego.

Zorganizowano:

  1. Warsztaty stacjonarne, na których realizowano następujące zagadnienia ,,Źródła i mechanizmy zanieczyszczeń środowiska przyrodniczego oraz sposoby ich eliminacji” prowadzone przez Lasy Państwowe – Nadleśnictwo w Jeleśni.
  2. Warsztaty prowadzone przez ZGK w Jeleśni pod nazwą „Umiejętne gospodarowanie odpadami, ich segregowanie oraz  powtórne użycie surowców wtórnych”.
  3. Warsztaty kreatywno – kulinarne ,,Eko przekąska” .
  4. Zajęcia w terenie, na których zrealizowano następujące zagadnienie: „Posadzenie drzew i krzewów wokół terenu szkoły”.
  5. Piknik ekologiczny:
  • spektakl ekologiczny pod tytułem ,,W zgodzie z naturą”,
  • liczne konkurs i warsztaty w tym szycia toreb,
  • konkursy plastyczny oraz wiedzy o ekologii,
  • wystawa nagrodzonych prac konkursowych.

Dzięki realizacji tego projektu teren wokół szkoły wzbogacił  się o piękną strefę zieleni bogatą w różnorodne gatunki drzew i krzewów, która będzie przypominała jak istotne jest zachowanie  równowagi ekologicznej - dbałość  o czyste powietrze, wodę  i zdrową ziemię.