Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji.

Zespół Szkół nr 3 im. Jana Pawła II
w Krzyżowej

user_mobilelogo

Pogoda

teraz
ciśnienie
wiatr

W dniu 25 maja 2017r. w ramach pozaszkolnych form nauczania języka angielskiego wraz z naszymi uczniami odwiedziliśmy Konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Przed wejściem do amerykańskiej placówki dyplomatycznej przeszliśmy szczegółową kontrolę a następnie zostaliśmy przywitani przez paniąb Bożenę Piłat z American Information Resource Center. Uczniowie dowiedzieli się o zasadach działania Centrum, poznali dostępne źródła informacji o USA oraz zostali zachęceni do czytania miesięcznika „Zoom in on America”, który jest skierowany do osób zainteresowanych nauką języka angielskiego oraz wszelkimi tematami związanymi z życiem codziennym Amerykanów.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z wicekonsulemPaulem Garra, który opowiedział uczniom o swojej drodze do kariery w służbie zagranicznej oraz plusach i minusach zawodu dyplomaty. Była to świetna okazja do wsłuchania się w angielszczyznę prawdziwego native speakera oraz w brzmienie amerykańskiego akcentu. Uczniowie nie byli tylko biernymi słuchaczami – zadawali także wiele pytań, na które pan wicekonsul udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Na zakończenie wszyscy pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Być może jest na nim jeden z przyszłych polskich dyplomatów. Kto wie?