25 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Jedną z atrakcji wycieczki była wizyta na Uniwersytecie Jagiellońskim wydziale Fizyki i Astronomii Stosowanej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. W grupach dwuosobowych wykonywali ćwiczenia pod nadzorem doktorantów. „Młodzi studenci”mieli za zadanie m.in. wyznaczenia ciepła topnienia lodu, zbadanie temperaturowej zależności oporu przewodników, wyznaczenie ogniskowych soczewek cienkich, badanie wad soczewek grubych. Wszystkie ćwiczenia zostały wykonane poprawnie a uczniowie byli dumni z własnych osiągnięć.